.
.

Svet podujatí

.

Ešte jedna galéria z ČSOB Bratislava Marathon 2016


Počas víkendu to v Bratislave naozaj žilo. Zišlo sa tu počas dvoch dni pred Euroveou viac ako 10 000 ľudí, ktorí sa rozhodli dačo spraviť pre svoje zdravíčko. Zabehali si totiž na športovom podujatí ČSOB maratón. V sobotu v ranných hodinách si preverili svoje  lezúňske schopnosti tí najmenší v srdci nákupného strediska Eurovea. Na lezúňou dohliadali nielen maminy ale aj team BeCool sport kids academy, ktorý zorganizoval toto pekné podujatie. Po lezúňoch nasledovali detské behy pred Euroveou, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 1000 detí rozdelených do viacerých kategórii, od najmladších až po tých najstarších. Popoludní nasledoval Nutrilite minimaratón, ktorý prilákal neúrekom bežcov.
No a na záver bežeckého dňa nasledovala desiatka s Birellom a počas nej bol odštartovaný aj History run spred hotela Sheraton.
Pre návštevníkov behu, tak ako aj pre bežcov bola pripravená after party s Europou 2, do noty hral DJ Marco. Neskôr nastúpila na pódium kapelka King Shaolin a na záver dňa to na pódium odpálil Vidiek.
V nedeľu od skorého rána prebiehala prezentácia účastníkov v marathon Expo-Eurovea. Ľudia naplnili postupne priestory námestíčka pred Euroveou.
Popri Dunaji prebiehala aj individuálna rozcvička pred maratónom. Krátko pred desiatou hodinou nasledoval príhovor, po príhovore zaznela hymna a o desiatej zaznel na štarte výstrel, ktorý odštartoval ČSOB Maraton, Renault polmaratón a Johnsons Controls štafetový beh. Na štarte to ožilo a tisíce nôh sa vydalo na náročný boj s neúprosnými kilometrami asfaltu.
Po vyše hodine sa objavovali v cieli bežci so štafetového behu a pomedzi nich sa preplietali v cieli aj polmaratónci. O trošku neskôr, zhruba po 2 a pol hodine sa v cieli aj ukázali uťahaní maratónci, ktorí zdolali 42 km trasu. Poslední pribiehali po 5 hodinách. Bez síl, s bolavými nohami, ale s úsmevmi na tvárach. No a tak to má aj byť. Treba sa radovať. Ved nie každý deň si  môže  bežec odbehnúť maratón.
Výsledky ako aj podrobnejšie informácie si môžete pozrieť TU

Foto a text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights