.
.

Svet podujatí

.

Hit UCM Trnava – VK Slávia EU Bratislava fotoreport


Hit UCM Trnava – VK Slávia EU Bratislava 0:3 (-14, -8, -18)
V druhom zápase štvrťfinále extraligy žien sa nováčik Hit UCM Trnava pokúsil o malý zázrak – uspieť proti superfavoritovi zo Slávie Bratislava. Domáce hráčky pod vedením kapitánky Márie Kostelanskej do zápasu nastúpili odvážne a v prvom sete sa bojovným volejbalom snažili držať krok s favoritom. Slávia Bratislava si však dokázala kvalitným podaním a razantným útokom držať odstup od začiatku setu najmä vďaka smečiarke Mikšíkovej. V druhom sete vychádzalo úradujúcemu majstrovi SR všetko a domáce nedokázali nájsť zbraň na prelomenie jeho obrany. Iskierku nádeje pre divákov priniesol tretí set, v ktorom podobne ako v Bratislave do polovice setu mierne viedli trnavčanky, a predvádzali kvalitný volejbal. V závere setu však sériou nevynútených chýb sa o vedenie pripravili a Slávia bez väčších problémov potvrdila úlohu favorita. Do semifinále sa okrem Slávie Bratislava prebojovali BVK Bratislava, UKF NItra. O štvrtom účastníkovi sa rozhodne medzi VK Eperia Prešov a Kežmarkom (na zápasy 1:1). Porazený zo zápasu bude súperom Hit UCM Trnava v boji o 5. miesto o 14.00 hod.. v sobotu 1.4.2017 v MŠ hale v Trnave.
Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Keď sa pozriem na čísla, tak Slávia bola mierne lepšia na podaní a prihrávke a priepastne efektívnejšia v útoku. Ale práve preto sú oni Slávia a my Trnava.
V každom prípade sme to dnes v podstatne oklieštenej zostave odohrali dôstojne. Slávia je dobré družstvo a želám im veľa šťastia v boji o titul.
Z našej hry dnes bolo cítiť ´teplo´ a tak verím, že si to prenesieme do záverečnej fázy súťaže.“
Zápas trval: 58 minút, rozhodovali: I. Schimpl a D. Viktoríni-Lisá, 150 divákov.
/stav série: 0:2 – Slávia EU postúpila do semifinále/
Trnava: Kočišová 2, Kostelanská 8, Režná 2, Doluda 4, Šimková 5, Melišová 5, libero Behúnová (Rusnáková 0, Duchoňová 0). Tréner: P. Bernáth.
Slávia: Töröková 2, Fričová 7, Widerman 6, Pištěláková 10, Mikšíková 15, Szabóová 8, libero Doležajová (Sedláčková 0, Reháková 8, Šepeľová 0). Tréner: M. Matušov.

Text: HIT Trnava
Foto: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights