.
.

Svet podujatí

.

Štvrtý a zelenší Liptov Ride


Ani sami organizátori neverili rýchlosti, akou sa začiatkom januára zaplnila kapacita štafetových pretekov Liptov Ride, ktoré v sobotu 6.apríla už po štvrtýkrát prepoja zimnú a letnú športovú sezónu a prinesú tak v jeden deň nezvyčajné športové zážitky športovcom i divákom v disciplínach – beh, skialpinizmus, freeride, horský bicykel a kajak na tichej aj divokej vode. 70 tímových miesteniek sa naplnilo cez online registráciu za necelých 15 minút. Pár voľných miest z kapacity 25 sa ešte nájde v kategórii jednotlivci, v ktorej musia prihlásení borci zvládnuť všetkých 5 disciplín sami. Tí tak v jeden deň obúvajú tenisky i lyžiarky a sadajú na bicykel i do kajaku.

Pre všetkých, ktorých baví preteky nielen sledovať, ale chceli by aj pomáhať a stať sa tak súčasťou Liptov Ride 2019 je otvorená dobrovoľnícka registrácia: http://www.liptovride.sk/registracia. S pretekmi pomáha viac ako sto dobrovoľníkov po trase od areálu vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši až na Chopok i na večernej afterparty, ktorá zakončuje aktívny deň koncertom a DJ setmi v Dome kultúry.
Liptov Ride bude tento rok o čosi zelenší, nielen kvôli počasiu, ktoré ešte môže tesne pred pretekmi pozmeniť trasy, ale v gastrozóne sa organizátori chystajú zbaviť čo najviac plastov a znížiť tak dopad na životné prostredie. Jedlo bude servírované na kompostovateľných alebo papierových táckach a jednorázové kelímky na nápoje nahradia v areáli i na afterparty zálohovateľné poháre a pribudnú kontajnery na triedený odpad.


Aktuálne info k Liptov Ride 2019 nájdete na https://www.facebook.com/events/799820300350837/
Vidíme sa v sobotu 6.4.2019.

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights