.
.

Svet podujatí

.

4. ročník Roľničkového behu na Havran.


Vianoce sú už skoro predo dvermi a tak v týchto dňoch sú medzi bežcami veľmi populárne vianočné behy, ktoré sa behávajú v rôznych kútoch Slovenska. Bolo tom aj tak v kúpeľnom mestečku Piešťany.
Počas predvianočnej nedele sa tam konal 4. ročník Roľničkového behu na Havran. Ako už samotný názov napovedá jednalo sa o horský beh, ktorý sa bežal spred Koliby na Červenej veži až na sedlo Havrana. To je zhruba 6km trasa.
Trasa behu bola trošku záludná, lebo počas večera lesné chodníčky trochu primrzli a do obedných hodín počas behu bolo aj sychravé počasie.
Štart a ciel behu bol na rozdielnych miestach no a tak nič iné neostávalo bežcom, ktorý dobehli do cieľa než sa presunúť nazad do Koliby na odovzdávanie cien.
Niektorí si dali túto spiatočnú trasu behom a ostatných pozvážali kamaráti či rodinní príslušníci.
Perličkou bol aj zvoz bežcov na dodávke so spoluorganizátorom. Odovzdávanie cien prebiehalo v Kolibe, kde bola aj registrácia pred behom. Odmeňovali sa prvé tri miesta v kategórii žien, mužov a mužov nad 40 rokov.
Po odovzdaní cien nasledovala tombola o vecné ceny a taktiež na každého bežca čakala na stole chutná kapustnica a horúci čaj na zohriatie. Na záver si dovolím ešte spomenúť organizátorku tohto behu Janku Beňačkovú a jej pomocný team, bez ktorého by sa nemohol konať tento vianočný beh.

Foto: Marián Bartoš a Katarína Vašeková
Text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights