.
.

Svet podujatí

.

Lesné dobrodružstvo pokračuje už treťou sezónou. Behaj lesmi 2023 prináša novú lokalitu!


Registračné brány na sezónu 2023 sú otvorené pre všetkých – aktívnych bežcov i nadšencov. Termíny bežcom postupne odhalili ambasádori pretekov Behaj lesmi a Běhej lesy spoločnými silami. V novej sezóne nás čaká celkovo až 14 pretekov – 6 pretekov na Slovensku a 8 v Čechách. Čo nám teda bežecká sezóna 2023 prinesie?

Nastal ten správny čas oprášiť bežecké topánky a skontrolovať, či sú stále v kondícii. Po úspešných dvoch ročníkoch si v nasledujúcej sezóne, organizátori Behaj lesmi v spolupráci s Lesmi SR, pripravili novú lokalitu pretekov Behaj lesmi Topoľčianky a celkovo bežcov čaká až šesť bežeckých lokalít. V roku 2023 majú organizátori prichystané ekologické prvky, samozrejmosťou je aj charitatívny beh a podpora tým, ktorí to najviac potrebujú a ďalšie aktivity, ktorými sú už Behaj lesmi známe.

Do lesov vybehneme na jar a rozlúčime sa na babie leto

Už tretiu sezónu budú bežci štartovať sezónu na Devíne. Rozkvitnutý jarný Devín si budete môcť prebehnúť už 6.5.2023 a lesy Devínskej Kobyly zastihnete ešte krásne posiate medvedím cesnakom, ktorý vás bude viesť do cieľa. Ako sa hovorí Máj je lásky čas a kde by sme si ho lepšie užili než v romantických Čičmanoch už 27.5.2023. Behaj lesmi Čičmany v sebe nesú jedinečnú symboliku, na ktorú sme všetci právom hrdí. Prebehnete sa kotlinou Strážovských vrchov a načerpáte mnoho inšpirácie a motivácie z krásnej prírody a ľudového dedičstva.

Už po druhýkrát sa môžete tešiť aj na Behaj lesmi Bachledova dolina, ktorej termín je 24.6.2023. Chcete sa cítiť voľný ako vták v korunách stromov? Tieto pocity vás čakajú na tretej zastávke , ktorej súčasťou bude aj beh Chodníku korunami stromov. Na vlastnom kožuchu zažiješ nadšenie z majestátnych Belianskych Tatier a krásny prebeh hrebeňom Spišskej Magury. Letné prázdniny odomknú preteky Behaj lesmi vo Veľkej Fatre, ktoré si odbehnete v sobotu 22.7.2023. Na vrchol Malinô Brda vás vyvezie lanovka a vyštartujete vpred smerom k lesným chodníčkom Veľkej Fatry cez malebnú dedinku Vlkolínec, ktorá patrí do svetového dedičstva UNESCO.

Organizátori sa vždy snažia počúvať svojich fanúšikov a preto sa rozhodli pridať ďalšie preteky, v poradí už šieste. Novinkou sezóny sú Behaj lesmi Topoľčianky, ktoré sa uskutočnia 5.8.2023 a rozhodne na tento zážitok nezabudnete. Víno, lesy, poľovnícky nádych v kombinácii s behom. Táto lokalita nie je chudobná ani na históriu a to aj vďaka Tomášovi Garrigovi Masarykovi, ktorý si krásne prostredie Topoľčianok tiež rád vychutnával. Ako už je zvykom, čerešničkou na záver budú nádherné Štiavnické vrchy, ktorými uzavrieme tretiu sezónu Behaj lesmi v sobotu 2.9.2023. Jedinečné tajchy, Štiavnická Kalvária a nádherná príroda budú odmenou za desiatky kilometrov v nohách.

Či už si skúsený pretekár, alebo bežecký nováčik, na pretekoch Behaj lesmi si každý nájde svoju ideálnu trasu. Ako aj minulý rok, Behaj lesmi prináša kratšiu cca 10-12 km trasu a dlhšiu 20-22 km trasu. Samozrejmosťou bude aj 3 – 5 km charitatívna trasa a Detské preteky Dr. Max, ktoré budú súčasťou všetkých šiestich zastávok.

Rozšír si obzory a Běhej lesy!

Ak sú slovenské lokality zaujímavé, tak rozhodne musíte zažiť aj tie české. Na Běhej lesy v Čechách si budete môcť aj v sezóne 2023 odbehnúť až 8 zastávok. České Běhej lesy si zároveň pre bežcov pripravili revolučnú novinku v podobe Tímových pretekov. Vezmite so sebou celú svoju lesnú svorku a zažite prvýkrát s Běhej lesy Týmovku. Táto novinka je v podobe štafetových pretekov odohrávajúcich sa na jednom z najobľúbenejších českých miest, na Vysočine. Vyrazte si pohromade užiť tento jedinečný zážitok v prírode. A kedy že sa Týmovka koná? Začíname v piatok 16. júna a celá akcia potrvá až do nedele. Čakajú ťa tri okruhy, dohromady merajúce zhruba 25 km, množstvo zábavy, sprievodného programu, workshopov a dokonca aj koncertov. Viac informácií o Týmovke nájdeš už teraz na webe www.Tymovka.cz.

[ngg src=“galleries“ ids=“2″ display=“basic_thumbnail“]

Diskusia

komentárovActiveLand.sk team


Verified by MonsterInsights