.
.

Svet podujatí

.

Veľká cena Piešťan – fotoreport


Piešťany, svetoznáme vďaka liečivým prameňom, zažili cez uplynulý víkend túžobne očakávaný športový sviatok.

Po dvoch desaťročiach dunela nad tamojším letiskom podmanivá bubnová paľba pretekárskych motoriek.

Na rovinatom letiskovom okruhu so štrnástimi zákrutami a kvalitným asfaltovým povrchom sa priaznivcom predstavilo trinásť tried, počnúc konfrontáciou na veteránskych motorkách (tzv. klasici) a končiac najrýchlejšími strojmi nad 600 kubíkov (superbajky).

Škoda len, že prajné slnečné počasie z piatka a soboty nevydržalo počas nedele v súlade s prianím organizátorov a divákov.

Českí piloti Luboš Koňák, Michal Vecko, Leoš Hlaváček, Roman Kratochvíl, Rakúšan Christopher Eder, kopčianske eso David Hanzalík a desiatky ďalších známych mien z cestných prírodných tratí predvádzali aj v daždi obdivuhodné pretekárske umenie.

Napriek macošskému počasiu počas hlavných pretekov ukázala nastupujúca generácia z Piešťanského motocyklového klubu, pod vedením predsedu Miloša Kluca, svoje nesporné organizátorské kvality.

Tiež zásluhou veľmi dobrej spolupráce s kopčianskymi nadšencami, majúcimi nadostač skúseností z ich tradičných motocyklových pretekov v uliciach dediny na Záhorí.

Moto Classic Racing Club Kopčany prišiel pomôcť aj do Piešťan na čele so svojím predsedom Milanom Hanzalíkom starším.

Dlhoročný motocyklový pretekár z Kopčian (1978, 1981 – 1996) ochotne prijal rolu riaditeľa obnoveného piešťanského podujatia.

Neobíďme ani pestrý sprievodný program, vrátane piatkovej promo-šou na Námestí slobody či vystúpenia akrobatických paraglidistov počas obedňajšej prestávky na tamojšom letisku.

Verme, že ani usmoklená nedeľa neuberie nastupujúcim motocyklovým činovníkom v tomto kúpeľnom meste z nováčikovského nadšenia.

Veď trojdňové gala-predstavenie burácajúcich motorov v dňoch 19.- 21. augusta potvrdilo, že Veľká cena Piešťan môže mať i do ďalších sezón oprávnené ambície zaradiť sa medzi vrcholné medzinárodné podujatia na prírodných okruhoch.

* Poradie v najsilnejšej triede nad 600 kubíkov (11 kôl po 4,9 km): 1. Jiří Vališ (stroj BMW, 17:26,8 min), 2. Leoš Hlaváček (obaja ČR, Honda CBR 1000, 18:24,9), 3. David Hanzalík (SR, BMW, 18:48,6), 4. Luboš Koňák (ČR, Honda CBR 1000, 19:00,3),
5. Toni Rechberger (Rakúsko, Suzuki GSXR 1000, 10 kôl).

Text: Jaroslav Lieskovský
Foto: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights