.

Svet podujatí

.

Autocross vo Veľkých Uherciach

Víkend 17. a 18. mája patril vo Veľkých Uherciach Autokrosu. Konali sa tu Majstrovstvá zóny Strednej Európy, Majstrovstvá Slovenska a Slovenský autokrosový pohár. Už v sobotu nastúpili jazdci na prvé merané tréningy kde si mohli otestovať novú trať a hlavne technický stav vozidiel. Čo malo za následok aj to že niektorý museli na svojich vozidlách dlho do noci ešte popracovať. Zlomené poloosi a defekty boli na dennom poriadku. A tak niektorý pretekári museli v nedeľňajších kvalifikačných rozjazdách nastúpiť na štartový rošt z posledného miesta. Ale nič nebolo stratené a to preto že kvalifikácie sa opakujú až tri krát a jazdci tak mohli nahnať body na základe ktorých sa určuje poradie vo finálových jazdách. Aj Juraj Baláž z Motoclubu Veľké Uherce nastúpil na kvalifikačné jazdy z posledného miesta. Aby mohol absolvovať nedeľňajšiu časť závodu musel kompletne rozobrať motor a vymeniť senzor otáčok, ale nakoniec sa vyplatilo aj keď v druhej rozjazde spravil jazdeckú chybu, kde s prvého miesta otočil svoj automobil v poslednej zákrute pred cieľom o 180 stupňov čo malo za následok stratu cenných bodov. V tretej rozjazde všetko napravil a vo finálovej jazde kategórie touring autocross skončil na prvom mieste pred Stanislavom Korytárom a Marcelom Dleskom. Divácky vždy atraktívna kategória Buggy 1600, ani tento krát nesklamala a priniesla napínavé súboje doslova koleso na koleso. Prvé miesto si vyjazdil Denis Šuja druhý bol Martin Frajka a bronz putoval do Rakúska Andreasovy Haslerovy. Aj Slovenský Autokrosový pohár priniesol zaujímavé okamihy a v šiestich obsadených kategóriách prvého tohtoročného preteku sa bolo určite na čo pozerať. V kategórii H1-SAP sa s prvého miesta tešil Vladimír Praženica na druhom mieste skončil Peter Baniar a tretí bol Miroslav Vallo. Napínavé momenty priniesla aj kategória H2-SAP, tu sa na prvú priečku prebojoval Branislav Adamik, druhé miesto patrilo Jánovi Drozdíkovy a tretia priečka sa ušla Martinovi Chasníkovy. H3-SAP vyhral Stanislav Korytár a druhý bol Milan Beckert. Naši najmladší jazdci obsadzovali kategóriu H4-SAP, aj tu sa bojovalo doslova koleso na koleso a najlepšie to zvládol Šimon Hrnčiar za ním na druhom mieste skončila Lucia Kasalová na a tretie miesto patrilo domácemu jazdcovi Motoclubu Veľké Uherce Kristiánovi Šuhajdovy . H5-SAP vyhral Ján Mesik o stupienok nižšie sa postavil Martin Frajka a tretie miesto obsadil Dušan Králik. No a Patrik Čulen na Buggy Orca si vybojoval prvé miesto v kategórii H6-SAP.

Text: Michal Marcinko, Motoclub Veľké Uherce

Páči sa ti niektorá fotografia a chceš ju mať bez loga a v plnom rozlíšení? Navštív a objednaj si ju na  www.photocrew.eu!