.
.

Svet podujatí

.

Bathory Cross – fotoreport


Do popredia sa čím ďalej dostávajú aj krosové behy, ktoré aj keď svojou náročnosťou „vyžmýkajú“ poslednú kvapku síl i zdatných bežcov, tak sú veľmi obľúbené hlavne kvôli tomu, že si bežci vybehnú do prírody. Bolo tomu aj tento krát a to na 1. Bathory CROSS (Čachtický krvák).
Po úspešnom nultom ročníku sa na štarte zišlo prekvapivo mnoho viac bežcov. Podľa slov organizátora, zároveň aj kameramana a zapisovača dobehov v jednej osobe pána Miroslava Bitarovského počet prihlásených bežcov ho veľmi prekvapil, neočakával takú účasť.
Tento beh zároveň patril aj do finále trailovej série štyroch behov pod názvom „Výživná štvorka“ tento krát v karpatských lesoch v okolí Čachtického hradu. Beh sa mohol pochváliť trasou dlhou 23 km s prevýšením 950m. Povrch trate tvorili 80% lesné chodníky a 20% asfalt.
Štat a ciel bol pred Základnou školou Štvrtej sednice Tatrína. Necelá dvestovka bežcov sa pripravovala na štart ktorý bol naplánovaný na desiatu hodinu. Po necelej hodine a štyridsiatej minúta sa v cieli objavovali prví bežci.
Posledný bežec, ktorý celú túto bežeckú sériu uzavrel dobehol po 2 hodinách od prvého bežca, ale aj napriek tomu zožal veľký obdiv, že ako vyše 65 ročný pán zvládol túto náročnú trasu.
Spomeniem ešte špecialitu behu pripravenú na poslednú chvíľku samotným organizátorom a to Foto úsek aby mal každý bežec peknú pamiatku v podobe fotografie s pozadím Čachtického hradu.

Foto a text : Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights