.
.

Svet podujatí

.

Bežecká trať povedie historickým centrom i mestským parkom


Košice už o necelý týždeň privítajú tisícky ľudí – bežcov i fanúšikov športu.

4. september bude patriť hlavne nočným bežcom, KOŠICE NIGHT RUN napíše ďalšiu kapitolu. Okrem novej trasy, ktorá povedie historickým centrom Košíc ale aj mestským parkom, je pre bežcov pripravených niekoľko príjemných zmien.

 

Nebude to beh cez prekážky

 

KOŠICE NIGHT RUN je o zábave a radosti z behu, ale každoročne si tu bežci preveria aj svoje fyzické zdatnosti. Aj napriek rekonštrukcii električkových tratí nebudú športovci ukrátení o kilometre či jedinečnú trasu. Desať kilometrov dlhá trať (svetová kategória 10K), povedie historickým centrom, rovnako však mestským parkom pri stanici. Profesionálni bežci i rekreační športovci si tak po troch rokoch vyskúšajú inú, nemenej zaujímavú trať.

 

Štart KOŠICE NIGHT RUN bude pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici v Košiciach, športovci si zabehnú trať dlhú 10 kilometrov po historickom centre a cez park. Cieľom sa stáva plocha pred Vedeckou knižnicou v smere od Dómu sv. Alžbety.

Samotná trať povedie historickým centrom Košíc (okolo Dómu sv. Alžbety), otočka bude pri Štátnom divadle a následne sa vyberú uličkami ako Vrátna, Alžbetina, Mäsiarska, Poštová, Baštová, Zbrojničná, Hlavná, Kováčska, Univerzitná, Hrnčiarska, Vodná, Rumanová, Mestský park, Mlynská, Orlia. Trasa pokračuje na Zvonársku, z ktorej si ešte zabehnú k divadlu a následne k cieľu pred Vedeckou knižnicou.

Centrálnym bodom podujatia bude pódium pri Dolnej bráne. Detailnú mapu nájdete na tomto odkaze: http://kosicenightrun.sk/gui/knr2015mapa.jpg

 

Trať oživia aj hudobné pódia

 

Kosice_Night_Run_2014-2KOŠICE NIGHT RUN každý rok prináša aj zaujímavý hudobný program. Rovnako to bude počas štvrtého ročníka, bežcom bude popri trati beh spríjemňovať niekoľko dídžejov, tešiť sa možno aj na bubnovú show či živé hudobné vystúpenia. Samotný program odštartuje o 18.00 pri Dolnej bráne, beh je naplánovaný na 20.00.

 

KOŠICE NIGHT RUN si za pomerne krátku existenciu stihol vybudovať dôležité postavenie na bežeckej mape a dnes je samozrejmosťou mnohých športovcov. Na štart štvrtého ročníka, ktorý v značnej miere vzbudil pozornosť aj u nových účastníkov behu, by sa mohlo postaviť aj viac ako 2000 bežcov.

 

Organizátorom košického nočného behu je Rádio Košice, ktoré chce aj týmto jedinečným podujatím, nielen pre východniarov, podčiarknuť slogan: NAJBLIŽŠIE K VÁM.

 

Všetky ďalšie informácie nájdu záujemcovia na webe www.kosicenightrun.sk, rovnako ako všetky organizačné pokyny.

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights