.
.

Svet podujatí

.

Futbalový turnaj Antona Malatinského v Trnave


Umelý trávnik, veľkolepá svetelná show a zvučné mená na rozpiske hráčov. Nie nevravím o špičkovom Nemeckom futbalovom turnaji, ale o našom pravom Trnavskom turnaji Antona Malatinského, ktorý sa
konal 19.2.2017 v mestskej športovej hale Trnava. Práve umelý trávnik bol pýchou haly. Mnohí diváci videli práve tento trávnik natiahnutý v hale po prvý krát, takže si len pochvaľovali. Taktiež svetelná show za podania kvalifikovaných osvetľovačov sa postarala o dotvorenie atmosféry. Čerešničkou na torte boli zvučné futbalové mená s ôsmich kádrov rozdelených do dvoch skupín.

Prvými mužstvami sa na trávniku predstavili Slovan Bratislava s AS Trenčín. Trenčín s tohto duelu zišiel ako víťaz so štyrmi gólmi. Druhý sa predstavili Sparta Trnava, ktorý si zahrali proti Spartak Myjave. Tento duel sa skončil remízou 4:4 ,kde napokon rozhodli penalty s kopmi 2:3. Tretími duelami sa na trávnik postavila B skupina FK Nitra vs Dukla Banská Bystrica. Viac sa darilo Nitranom, pre ktorích skóre 4:0 prinieslo veľkú radosť.
Štvrtý duel sa opäť vrátil do A skupiny, kde Myjava zabojovala proti Slovanu, avšak s tohto duelu odišli ako porazený s gólovým skóre 2:4  Piaty duel, takzvané Východniarske derby si zahrali VS Košice proti ktorým sa postavil Tatran Prešov. V tomto duely sa nastrielalo najviac gólov. Zápas skončil 8:4. Takto si do Semifinále zahralo ešte 7 mužstiev. Ktoré sa postaaili o napínavé a pekné gólové momenty.

Do samotného semifinále sa napokon dostalo mužstvo Nitry, ktoré sa stretlo s mužstvom Trenčína. Zápas skončil štvorgólovou remízou. Rozhodovali penalty. Z penált najlepšie vzišli podzoborský hráči (2:0 penalty)

Druhými semifinalistami sa na trávnik postavil Západ proti Východu. Slovan – Košice. Taktiež toto stretnutie skončilo remízou 2:2. Slovan ukázal silnú stránku v penaltách a tak sa zápas skončil výsledkom 2:0

Do finále takto postúpilo mužstvo Nitry a Slovanu.
Víťazný pohár s tohto turnaju si odniesli Nitrania, ktorý porazili Slovan 5:3.

Konečné poradie:
1. FC Nitra, 2. Slovan Bratislava, 3. VSS Košice, 4. AS Trenčín, 5. Spartak Trnava, 6. Dukla Banská Bystrica, 7. Myjava, 8. Prešov

• Najlepší hráč: Pavol Sedlák (Slovan Bratislava)

• Najlepší brankár: Peter Kostoláni (FC Nitra)

• Najlepší strelec: Marek Bubenko (FC Nitra – 9 gólov)

• All stars: Peter Kostoláni – Peter Ďuriš (Trenčín), Pavol Sedlák, Marek Bubenko, Vladimír Janočko (Košice), Michal Gašparík (Trnava)

Najlepší strelci (padlo 106 gólov):
9 – Bubenko (Nitra)
8 – Janočko (Košice)
5 – Ďuriš, Prekop (obaja Trenčín), Kožlej (Prešov)
4 – Gašparík (Trnava), Sedlák (Slovan), Benčík (Nitra)
3 – Ujlaky (Trnava), Balcír (Myjava), Kostoláni M. (Nitra), Obšitník (Dukla BB), Tomko (Prešov), Zvara, Plichta (obaja Košice)

Foto a Text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.