.
.

Svet podujatí

.

Katka Knechtová absolvovala kurz jógy v Indii!


cvicenie jogy Katarina Katka Knechtova India kurz jogaSpeváčka a skladateľka Katka Knechtová si dopriala mesačnú dovolenku! Cestu do Indie spojila s kurzom jógy a dokonalým psychickým aj fyzickým relaxom! Počas cesty navštívila krásne dominanty krajiny a užila si krajinu množstva kultúr. Pre miestnych obyvateľov bola so svetlými vlasmi doslova exotickou kráskou, s ktorou sa chceli všetci odfotiť! V meste Goe si na pláži zabubnovala s perkusionistami a bubeníkmi z rôznych kútov sveta.

 Katka Knechtová si na oddych vybrala Indiu, pretože je to krajina, ktorá ju vždy lákala a nikdy ju nenavštívila. Popri cestovaní totiž chcela urobiť niečo užitočné pre seba a tak sa rozhodla, že absolvuje intenzívny trojtýždňový kurz jógy.

Trénovali sme päť hodín denne, snažila som sa naučiť relaxovať aj vo veľmi nepríjemných pózach. A naučiť sa viac o psychike aj o fyzičke…Ľudia mi pred cestou kládli otázku, či idem do Indie hľadať samu seba a tak podobne… Priznám sa, že som sa nad tým vždy tak vnútorne pousmiala. Ja som stále ja, akurát cestovanie mi dáva nový rozmer a inšpiráciu.“ Vysvetľuje Katka Knechtová.

Katka zistila, že India je naozaj veľmi rozmanitá krajina plná kontrastov, s celkom inými životnými podmienkami, aké máme my.

Čo sa týka ľudí, mám len pozitívnu skúsenosť, necítila som sa ohrozená. Žili sme v skromných až bojových podmienkach. Vôbec som to neriešila, vzala som to ako to je. Najväčší problém bola cestná premávka, ktorá je šialená. Na štvorprúdovej diaľnici, ktorá sa zrazu zmení na osemprúdovú, vás v 80-kilometrovej rýchlosti prekvapí stádo kráv. Vždy vám musí fungovať klaksón – to je základ… Na mojich potulkách som sa fotila s celými generáciami Indov, ktorí predtým v živote nevideli svetlé vlasy a brali ma ako „exotickú krásku.Smeje sa Katka.

Šarmantná speváčka navštívila všetky dôležité dominanty Indie, nechýbala mekka hinduizmu Hampi. V meste Goe sa na pláži sa každý večer stretli perkusionisti a bubeníci z rôznych kútov sveta. Katka sa k nim pridala a bubnovala pri západe slnka.

Všetok hudobný materiál, ktorý som mala pripravený na nový album, som po návrate z Indie zavrhla a pustila som sa do tvorby nových pesničiek. Teraz mám rozpracovanú hudobnú spoluprácu so zaujimavými producentami zo zahraničia. Uvidíme, ako sa veci budú ďalej vyvíjať. V každom prípade som bližšie k svojim hudobným predstavám.“ Konštatuje Katka.

Katka Knechtová sa teraz chystá osviežiť festivalový koncertný program. Spolu s kapelou vystúpi v Senci,  Košiciach, Michalovciach, Bardejove, Spišskej Novej Vsi a mnohých ďalších mestách v Čechách aj na Morave. Informácie nájdete na www.katarinaknechtova.com

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights