.
.

Svet podujatí

.

Letný Big Air v meste vyvrcholil unikátnym skokom


Počas prvého augustového víkendu sa v Kremnici odskákal aj prvý Letný Big Air v meste. Miesta víťazov obsadili zahraniční jazdci z Rakúska a Česka.

Víkend v Kremnici patril freestyle lyžovaniu a snowboardingu. Do súťaže sa prihlásilo 30 jazdcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska, Slovinska a Fínska.

Z tridsiatky súťažiacich porota vybrala do finále osem snowboardistov, osem freeskierov a dve freeskierky.

Z freeskierov si prvé miesto vyskákal Sam Baumgartner z Rakúska. Prvenstvo v kategórii snowboard patrí Čechovi Petrovi Zveřinovi.

Medaily si z Kremnice odniesli aj špičky ženskej slovenskej lyžiarskej obce Natália Šlepecká a Zuzana Stromková. Best Trick skočil len trinásťročný Michal Oravec, ktorý ustál triple backflip.

Prvá trojitá rotácia na Slovensku tu ešte nebola. Na snehu ani na vode,“ uviedol organizátor Viktor Maceják. Takže Letný Big Air v meste má svoj unikát.

Okrem adrenalínu to na kúpalisku Katarína žilo aj kultúrou. Na pódiu vystúpili kapely Para, Billy Barman či Saténové ruky a divákov roztancovali aj Medial Banana a Malalata.

Za dva dni prišlo podporiť jazdcov a vytancovať sa približne štyritisíc divákov, čo nás veľmi teší.

Celodenné športové výkony vyvrcholili energickým finále, v ktorom jazdci predviedli level jazdenia na svetovej úrovni,“ povedal Maceják.

Úžasnú atmosféru opäť raz dotvorili aj všetci, ktorí prišli podporiť jazdcov a užiť si festival.

Ďakujeme všetkým jazdcov, divákom, ale aj dobrovoľníkom, vďaka ktorým sa nám podarilo Letný Big Air v meste zorganizovať. Ďakujeme sponzorom a kúpalisku Katarína za to, že nám poskytlo tieto priestory,“ doplnil organizátor Ondrej Horváth.

Letný Big Air v meste Kremnica 2017_výsledky

Freeski

1. Sam Baumgartner / Rakúsko

2. Jan Krysztof / Poľsko

3. Szczepan Karpiel-Bulecka / Poľsko

Ženy freeski

1. Natália Šlepecká / Slovensko

2. Zuzana Stromková / Slovensko

Snowboard

1. Petr Zveřina / Česko

2. Aljosa Krivec / Slovinsko

3. Dávid Kordiak / Slovensko

Best trick

Michael Oravec / Slovensko / triple backflip

Autor foto: Michal Koštenský

 

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights