.
.

Svet podujatí

.

Projekt Tatry v pohybe pozýva verejnosť na atraktívny športový víkend


Po úspešnom januárovom štarte projektu Tatry v pohybe pokračujú športové kluby v spolupráci so Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry v organizácii podujatí pre širokú verejnosť. Už nasledujúci februárový víkend, ktorý bude mať prívlastok valentínsky, privítajú v regióne Tatier nadšencov behu, Nordic Walkingu a behu na lyžiach. Tentokrát budú športové aktivity rozšírené aj o Tatranský karling – zábavnú zimnú hru, ktorá zožala veľký úspech aj medzi sprievodnými podujatiami nedávno ukončenej Svetovej zimnej univerziády na Štrbskom Plese.

 

            Prvým podujatím športového víkendu bude finálové kolo Zimnej bežeckej série, ktoré štartuje v sobotu 14.2. o 13:00 v Starej Lesnej od Hotela Forton. Pretekári si zmerajú svoje sily na trase dlhej 7km. K bežcom sa opätovne pridajú aj vyznávači Nordic Walkingu.

 

“Verím, že preteky budú mať minimálne taký úspech, ako predošlý beh “Karpatia RUN”, ktorého sa zúčastnilo viac ako 120 domácich i zahraničných bežcov a vyznavačov severskej chôdze”. konštatovala výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, Lucia Dubielová.

 

Nedeľa bude patriť typicky zimným športom. OOCR – Vysoké Tatry Podhorie pripravila zaujímavé verejné preteky v behu na lyžiach pri príležitosti 80. výročia prvých neoficiálnych lyžiarskych majstrovstiev sveta, organizovaných po prvýkrát v roku 1935 vo Vysokých Tatrách. Na svoje si prídu bežkári – amatéri, muži, ženy i deti. Sprievodnou akciou sú tzv. RETRO lyžiarske bežecké preteky a Tatranský karling. RETRO pretekov sa zúčastnia aj bežci v dobovom oblečení, ktorí predvedú divákom nielen beh na historických lyžiach, ale aj to, ako v minulosti prebiehala príprava a servis lyží.

 

Pre vyznávačov netradičných zimných hier je na prírodnom klzisku pripravený znovuzrodený Tatranský karling, ktorý si nachádza stále viac priaznivcov medzi domácimi obyvateľmi i návštevníkmi tatranského regiónu.

 

Akcia sa uskutoční v nedeľu, 15. 2. od 10:00 hod., v areáli golfového ihriska Black Stork vo Veľkej Lomnici. Podujatie je súčasťou cyklu Rok výročí v Tatrách. Záštitu nad pretekom prezval biatlonista a olympijský medailista Pavol Hurajt.

 

„Verím, že sa rovnako športovci, ako aj diváci dobre zabavia. Gurmáni si môžu vychutnať špeciality z kuchyne Hotela International. Som presvedčený, športová nedeľa bude pre všetkých spríjemnením víkendu” skonštatoval Peter Duda, starosta obce Veľká Lomnica.

 

Bližšie informácie:

Zimná bežecká séria 2014-2015: www.sportTATRY.sk

Tatry v pohybe: http://tatry.sk/v-pohybe

Verejné bežecké lyžiarské preteky: www.golftatry.sk

Tlačová správa OOCR Vysoké Tatry – Podhorie a Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Diskusia

komentárov
Verified by MonsterInsights