.
.

Svet podujatí

.

Silvestrovský beh medzi mostami


Takmer pred koncom roka sa prehupol jeden s najstarších behov na Slovensku do druhej polovičky polstoročia.
Bol to Silvestrovský beh medzi mostami konajúci sa v kúpeľnom mestečku Piešťany. Tento už tradičný silvestrovský  beh sa tu beháva už od roku 1965, čiže dnešný bol už 51. ročník.
Podľa správnosti by sa mal tento beh bežať na Silvestra. Organizátori sa ale rozhodli usporiadať tento beh o deň skôr a to preto, lebo ako už isto vieme sa na Silvestra behá nespočet behov a tak by tento beh nepritiahol toľko bežcov a divákov ako dnes.
Ako si už organizačný výbor Atletického oddielu TJ Družba Piešťany so spoluprácou Janky Beňačkovej sľuboval hojnú účasť, tak sa aj splnilo. Na štart sa celkovo postavilo 190 mužov i žien od najmladších až po tých najstarších.
Pri najmladších účastníkov sa chvíľku pozastavíme. Najmladší účastníci behu sa postavili na štart o 15.hodine a 15.minúte. Prvé štartovali dievčatá vekom narodenia 2010 a mladšie po pribehnutí do cieľa krátko nato štartovali rovnako starý chlapci. Obe kategórie najmenších bežcov mali trať dlhú len niekoľko metrov, ale aj tá im dala zabrať.
Krátko po vyhlásený výsledkov detí sa už netrpezlivo pripravovali žiaci a žiačky prvého a druhého stupňa základných škôl na štart 1 250 m. okruhu, takzvane jedného kolečka medzi mostami.
Žiaci a žiačky v krátkom čase mali odbehnuté a tak sa mohol odštartovať FURMANský beh – bez rozlíšenia veku a  pohlavia a taktiež Ženská kategória. Táto kategória behu bola odštartovaná výstrelom 5 minút pred pol piatou večer.
Bežci sa vydali na 2 500 m. a 5 000 m. trať. Ženám stačilo ubehnúť dve kolečká. Bežci a bežkyne vo Furmanskej kategórii potrebovali zabehnúť 4.kolečká,čiže 5km. trať.
Všetci to hravo zvládli a dobehli do cieľa v predpokladaný čas, aby sa mohla odštartovať hlavná kategória. Mužská kategória na 10 km. , osem okruhov, ktoré sa už bežali za svitu mesiaca a pouličných lámp, tak isto ako aj predchádzajúce kategórie.
Pri tejto kategórii sa bežalo na doraz a podávali sa skvelé výkony.

Foto a text: Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights