.
.

Svet podujatí

.

Trojkrálová šestka 2016


Trnavskú bežeckú trilógiu 2015/2016 úspešne dokončil beh s názvom Trojkrálová šestka, ktorý sa bežal v areáli Slávie v Trnave. Ako už samotný názov napovedá, bežalo sa počas sviatku Troch kráľov 6.1.2016. Počasie nevyzeralo sľubne, ale aj napriek tomu prilákalo z teplých príbytkov 193 účastníkov behu. Tí sa museli popasovať nielen so snehovou nádielkou a mrazom, ktorý bičoval tváre žien, mužov i detí, ale taktiež sa museli popasovať s horlivými pretekármi, ktorí si chceli obhájiť prvenstvo v celej bežeckej trilógii.
Napokon sa to podarilo bežcovi Michalovi Puškárovi z atletického klubu AŠK Slávia Trnava, ktorý síce na tomto behu neskončil na prvom mieste,
ale umiestnil sa celkovo prvý v Trnavskej bežeckej trilógii. Pre zaujímavosť na tomto behu zabehol čas 22 minút a 20 sekúnd. Len sekunda ho delila od
druhého miesta a 38 sekúnd od prvého.
S pomedzi  bežkýň sa tešila z prvého miesta v celkovom umiestnení zverenkyňa trénera Štefana Demoviča, vytrvalkyňa Lenka Porubská z Hviezdoslavova. Tento beh zabehla v čase 27 minút a 38 sekúnd.
Aj ostatní bežci na 6.2 km zasneženom bežeckom a trávnatom okruhu podali neskutočný bežecký výkon hodný veľkého obdivu.
Na záver a po dobehu všetkých bežcov sa nekonalo odovzdávanie víťazných pohárov, ale tombola, takže šťastie si vybralo pomyselných víťazov.
Poháre sa odovzdávali len dva a to spomínaným víťazom v celkovom poradí.
Víťazom srdečne blahoželám a porazeným prajem zdravého ducha v tele a úspešné zabehnuté tisíce nasledujúcich kilometrov.
Do skorého videnia milý bežci.
Výsledky:http://www.hrdosport.sk/Content/results/2016/1/VYS103.pdf

Foto a text : Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights