.
.

Svet podujatí

.

Veľká galéria z Otvorenia bežeckej sezóny 2016 na Partizánskej lúke


Kedysi dávno sa po Partizánskej lúke v okolí Železnej studienky rozliehali mocné rany zbraní a bolestné výkriky ranených vojakov.
No ale dnes po desaťročiach od tých zlých čias sa na Partizánskej lúke rozliehal hlas nedočkavých bežcov so šíreho okolia.
Zišli sa tu  aby spoločne otvorili bežeckú sezónu 2016, tak ako sa patrí a zároveň privítali Jar. No a taktiež je dnes aj medzinárodný deň šťastia, tak mnohí boli isto aj šťastní.
Tých šťastných bolo veruže dosť. Dovedna sa zúčastnilo 891 účastníkov behu z 1054 prihlásených. 174 bežcov si to teda pred štartom rozmyslelo, alebo im nedajbože do tohto pekného behu dačo nečakané prišlo.
Z pomedzi bežcov sa našli aj tí najmladší účastníci a to naše malé deťúrence do 10 rokov, ktorých bolo 74. No a tie sa popasovali s cestou i necestou,
lebo bežali aj po lesnom chodníčku. Avšak nemali dlhú trasu, len 500 m , ale pre deti je to až až.
Tiež si zabehali aj staršie deti od 11 do 15 rokov. Nebolo ich málo, na štart sa ich postavilo  rovných 30.
Postupne sa dostávame k dospelým. Tí bojovali s dvomi dĺžkami trate s  5 km a 10 km.
Na 5 km trati zápasilo s asfaltom 120 mužov a 170 žien. Takže ženušky sa nenechali zahanbiť a zúčastnili sa vo  väčšom počte ako chlapi.
To sa avšak nedá povedať pri 10 km trati ,tam sa zúčastnilo 295 mužov a 133 žien. Tam sa hlavne prejavila výdrž a dobrá kondícia, ktorá viac nahráva mužom.
Nevadí. Hlavne,že sa našlo veľa tých ktorý chceli prijemne stráviť nedeľu a namiesto sedenia pred TV skočili do prírody a dačo dobré spravili pre svoje srdiečko.
No a skoro by som zabudol. Prvýkrát na Otvorení bežeckej sezóny prišli aj vyznávači Nordic Walkingu 14 mužov a 44 žien s nabrúsenými paličkami sa vydali naprieč 5 kilometrovou  lesnou cestičkou Malých Karpát.Výsledky, ako aj podrobnejšie informácie o Otvorení bežeckej sezóny si môžete pozrieť TU:http://beh.sk/pretek/otvorenie-bezeckej-sezony-2016/
Teším sa do skorého videnia na ďalšom behu.

Foto a text:Marián Bartoš

Diskusia

komentárovMladý, dynamický fotoreportér s dušou pretekára, ktorého najviac oslovuje auto-moto šport, nepohrdne ani náročnými bežeckými pretekmi a rád si oddýchne pri kultúrnych podujatiach a na dobrom festivale modernej a klasickej hudby.


Verified by MonsterInsights